.

- Çöp Şutu İmalat ve Montaj -

.

Çöp Şutu, yüksek binalarda çöplerin sağlıklı biçimde toplanarak uzaklaştırılması için kullanılırlar. Bacanın geçeceği yere bağlı olarak ses yalıtımı da yapılabilir. Her katta bir kapağı bulunur kapak duruma göre sağa-sola açılır yada aşağı - yukarı veya yukarı – aşağı açılır şekilde tasarlanabilir. Çöp Şutları 304 kalite paslanmaz çelikten üretilmektedir. Yüksekliğe göre değişik kalınlıklar kullanılır.


304 kalite paslanmaz çelik çöpün içerdiği neme, asitlere ve alkalilere dayanıklı olmasının yanı sıra; mukavemetinin güçlü ve yüzeyinin fazla olması nedeniyle çöp şutlarında kullanımı kesinlikle tavsiye edilen malzemedir.


Çöp Şutlarında bulunan havalandırma fanı vasıtasıyla ortaya çıkan zararlı gazların ve kötü kokuların kapaklardan odaların içerisine sızmasını engellemek için sürekli olarak taze hava basılmalıdır. Çöp Şutları otellerde, hastanelerde, konutlarda, ticaret merkezlerinde, fabrikalarda v.b. yerlerde kullanılmak üzere özel dizayn edilmiştir. Çöp Şutları bina içinde tek cidarlı ve bina dışında çift cidarlı olmak üzere iki ana tipte üretilmektedir.